Trampolína o průměru 366 cm pro vaši lepší kondici

Trampolíny 366 možná někteří z vás budou považovat za nicotnou hračku pro děti, ale brzy zjistíte, že vám pomohou udržet se v perfektní kondici, posílit různé svalové partie, efektivně hubnout a zlepšit si náladu.

Balanční vliv trampolíny je větší, než si myslíte

Snaha o rovnováhu nutí zapojit mnoho svalových partií – létání vzduchem je nesmírně lákavé dobrodružství zejména pro děti, ty doslova milují povrch trampolín, kde se mohou důkladně vyřádit. Chvilku je pozorujte, jak se snaží za každou cenu udržet přehled o své poloze vůči zemskému středu, a jak při tom zapojují svaly trupu, hýždí nohou i rukou. Skákání je náročné na udržení rovnováhy, a to ani není nutné zařazovat nějaké složitější prvky akrobacie. Klidně se odrážejte jednoduchými výskoky a uvidíte, jak vám i toto lehké cvičení dá zabrat. Po pěti minutách intenzivního cvičení budete nuceni udělat krátkou přestávku.

dívka na trampolíně

Nejvíce namáhané partie svalstva jsou dolní končetiny, zejména lýtka. Námaha se však nevyhne ani trupu, břišním a zádovým svalům, proto také byly trampolíny úspěšně nasazovány pro aktivní posilování astronautů, kteří se vraceli po delším pobytu z oběžné dráhy, tedy z beztížného stavu.

obvodové pružiny trampolíny

Na co se však často zapomíná, jsou chodidla. Ta dostávají v dnešní době, jak se říká, na frak. Nejsou totiž uzpůsobena chůzi v obuvi a my v botách trávíme denně mnoho hodin. Noha uzavřená v pevné botě ztrácí schopnost zapojit svaly chodidel tak, aby se prohlubovala přirozená klenba. Tím vzniká platfus neboli plochá noha a to může mít i závažné zdravotní důsledky počínaje držením těla a polohou páteře a konče zažívacími obtížemi, neurologickými poruchami, depresemi a ztrátou životní vitality. Pravidelným skákáním na trampolínách naboso lze alespoň zčásti nahradit bosonohou chůzi v přírodě, která je pro lidská chodidla přirozená.