Co nesmí chybět v koupelně a jak ji zařídit, aby sloužila všem? Pravidla pro zařizování koupelny!

Koupelna je nezbytnou součástí každého bytu či domu, při jejím zařizování si ale můžeme pokládat řadu otázek. Jak vlastně koupelnu správně zařídit? 

Co nesmí chybět v koupelně a jak ji zařídit, aby sloužila všem? Pravidla pro zařizování koupelny! 

Chtěli byste mít dobře zařízenou koupelnu tak, aby vám v ní nic nechybělo a dobře se vám používala? Vždy, když něco od začátku zařizujeme, máme k dispozici určitý prostor a z toho je třeba také vycházet. Bohužel prostory nikdy nenafoukneme, ale můžeme se snažit o takové řešení, které bude vyhovovat všem našim požadavkům. Jaké základní věci musíte vyřešit, když si budete zakládat novou koupelnu? Nad čím je třeba uvažovat již dopředu? 

koupelna s toaletou

Koupelna a WC, jde to dohromady? 

Tohle je asi ta nejzákladnější otázka, určitě i vy přemýšlíte, jak to udělat, zda mít dohromady koupelnu se záchodem nebo nikoliv. U menších bytů je to výhoda, protože ušetříte prostor, pokud je vás ale v domácnosti hodně, nemusí se toto řešení úplně vyplatit. Pokud vše spojíte dohromady, dbejte na to, aby byl záchod trošku oddělen od prostoru, kde se koupete, třeba jej zasaďte ke zdi a kousek využijte jako takovou zástěnu. Vytvoří se tak kout, kde bude stát toaleta a ve zbytku koupelny může být vana či sprchová kout. 

Zvolit vanu nebo sprchový kout? 

A tohle je další důležitá otázka. Chcete mít vanu nebo jen sprchový kout? Pokud máte dům a máte jej dost velký, určitě můžete zvolit možnost mít dvě koupelny, přičemž jedna může mít prostornou vanu a ta druhá sprchový kout. V bytě ale tohle nejde, takže se budete muset rozhodnout. Sprchový kout je jistě více praktický, šetří místo a to pak můžete využít na něco jiného, třeba na to, aby v koupelně mohla být i pračka. Ve vaně si ale zase více odpočinete, zvláště pokud zvolíte vanu s masážními prvky. I vany navíc lze vybírat v menších rozměrech tak, aby se vám vešla i do menší koupelny. 

stylová vana

Doplňky 

V koupelně pak nesmí chybět ani umyvadlo, které by mělo být nejblíže dveřím, nesmí ale nijak zavazet. I zde je možné vybírat podle velikosti a zvolit můžete i různé tvary. Pokud můžete, volte větší umyvadlo, někdy ale ani to nelze, takže se dá vybrat umyvadlo menší, které poslouží a zároveň nezabírá příliš mnoho místa. Zaměřte se i na doplňky, skříňky na čisticí prostředky nebo kosmetiku, prádelní koš nebo háčky na pověšení ručníků či županů. 

Nic z toho by vám v koupelně také chybět nemělo.