Zdravý životní styl

Tak jak je napsáno v úvodu, tudy cesta nepovede. To je návod na brzký kolaps nebo dlouhodobý stres, který nás dovede úplně jinak, než bychom chtěli a nejspíš si z toho odneseme ještě nějaké onemocnění. Jestli si myslíte, že tento článek bude o zdravé výživě, tak se také pletete. Vést zdravý životní styl není jen o stravě, ale také o jiných činnostech, které společně tvoří celek.
Samozřejmě změna jídelníčku bude v tomto případě také na místě, protože o naše tělo musíme pečovat ne ho ničit. A ono potřebuje nějakou zásobu minerálních látek a vitamínů, aby mohlo správně fungovat. Co ale také potřebuje je pohyb a samozřejmě dobrou náladu.
nordic walking

Zdravý pohyb

Samozřejmě ne každý je velký sportovec a bude chodit pravidelně běhat. Jízda na kole je fajn, ale zase ji nelze provozovat v zimě na sněhu. To by se dalo lyžovat, ale ne každý to umí nebo i ze zdravotních důvodů nemůže. Co ale nikomu neuškodí a zvládne to každý, je procházka na čerstvém vzduchu. S takovou vycházkou podpoříte rázem srdeční činnost a ještě se budete cítit lépe i na duši. A když si k tomu pořídíte trekkingové hole, tak máte fitness na čerstvém vzduchu. Zadarmo a provozovat se dá v každém ročním období.
nudlová polévka

Nordic Walking vám poskytne na chození jiný pohled

Odborné studie již dávno prokázaly jeho výrazný pozitivní vliv na lidský organismus. Jen mnozí se stále jakoby styděli chodit s hůlkami, ty přece patří jen starší generaci. Naštěstí se poslední dobou dostává do podvědomí lidí více a více a tak vidíme poměrně častěji jednotlivce nebo skupinky, jak si to s hůlkami a úsměvem vykračují.  
Proč je tato chůze výhodná?
–          Spálí se více kalorií – nejde jen o chůzi, ale zapojují se při ní i paže a tím je samozřejmě vyšší zátěž na organismus a díky tomu se zvyšuje výdej energie.
–          Nedělá věkové rozdíly a pomáhá rehabilitovat tělo – když se nastaví správná výška hůlek, podle těla, tak může prakticky s nimi vyšlápnout kdokoliv, od dítěte až po důchodce. Dokonce pomáhá při bolestech zad nebo i jako rehabilitace po různých operacích.
–          Chůze s hůlkami přináší jistotu – máme oporu vlastně v obou rukách, tudíž je chůze jistější, ale také zároveň přirozenější, odpružená a dá se takto pohybovat i v terénu, který zrovna neoplývá rovnou cestou. Takže vyrazit do přírody, lesů a na hory není žádný problém.
chůze s hůlkami
–          Minimalizuje zranění – stát se může cokoliv, ale pád při běhu nebo jízdě na kole je daleko rizikovější. Zde díky opoře hůlek máme výhodu. V nerovném terénu se zabodnou do půdy, a tudíž se o ně můžeme směle opřít. Navíc louky a měkké cesty jsou ideální pro zpevnění vazů a šlach nohou.
–          Prospívá zdraví – působí příznivě na činnost srdce, zrychluje se metabolismus, upravuje krevní tlak, spaluje tuky, podporuje se tvarování nohou, posiluje celé tělo, imunitu a podporuje dobrou náladu. Dále je výborným nástrojem i pro hubnutí.