Bydlet ve svém a levně? Ano, jde to

Koupit si své vlastní bydlení je cílem mnoha mladých lidí. Ne vždy je však možné tohoto cíle dosáhnout. Hlavně lidí s nižším vzděláním a menšími příjmy mají problém si na vlastní střechu nad hlavou našetřit, respektive je pro ně problematické vyjednat si hypotéku. To platilo ještě donedávna. Dnes mají problém na vlastní bydlení dosáhnout i lidé ze střední příjmové kategorie, pro které hypotéka ještě donedávna nebyla žádné velké téma. Dnes však již je, jelikož obytné nemovitosti rostou na ceně a s nimi samozřejmě i jsou nedostupnější i hypotéky. Problém navíc je, že se stav okolo obytných nemovitostí asi jen tak nezmění k lepšímu.

Malý domek

Není tak možné počkat si rok nebo dva a pak nakupovat. I proto už dost lidí rezignovalo na koupi klasiky ve formě bytu a poohlíží se po něčem daleko levnějším. Takovouto cenově zajímavou alternativou mohou být třeba moderní české mobilní domy. Nejedná se o nic extra, nicméně pro ty, co hledají levnou střechu nad hlavou, může jít i učiněný zázrak.

Bydlení v takovéto domku není nutné se obávat. Je jasné, že nejde o nic, co by ocenily velké rodiny, nicméně pro tři lidí a méně se jedná o docela slušné bydlení za odpovídající cenu. Nedostatek prostoru může být pro někoho omezující, avšak to se dá řešit koupí dalšího domku. Oba se pak dají propojit a vytvořit jedno velké bydlení. Nejedná se zrovna o nejlevnější záležitost, avšak pořád je to lacinější řešení než koupě bytu v nějakém větším městě.

Moderní dům u bazénu

Prostor k podnikání

I když nejsou mobilní domy příliš prostorné, dají se používat i k podnikání. Samozřejmě, že v něčem takovém nemůže vyrůst žádná dílna nebo snad dokonce továrna, na druhou stranu je však možné v těchto obydlích nabízet třeba masážní služby, respektive provozovat menší kadeřnictví. Za ty peníze se to určitě vyplatí. Výhodou je, že není potřeba kupovat nejnovější verzi, ale většina podnikatelů si postačí s něčím použitým.