Nechte si odborně prořezat a pokácet stromy

Máte-li na zahradě vzrostlé stromy, možná už jste se někdy potýkali s problémem, jak je prořezat nebo dokonce odstranit. Menší ovocné stromky, si zkušenější zahradníci dokáží prořezat sami, ale co takové staré ořechy nebo jiné letité stromy, na které už naše síly nestačí. Nejde jen o prořez, ale někdy je nutné takový vzrostlý strom odstranit celý. Může nás ohrožovat na zdraví nebo nám poničit majetek. Strom, který je nemocný a spadne na vaši střechu, vám způsobí nemalé problémy.
pokácený strom

Nechte si raději stromy pokácet od odborníků. Firem, které tuto službu nabízí, je celá řada, nebude tedy problém, některou oslovit.

Dříve než se, ale do samotného kácení pustíte, měli byste se seznámit s podmínkami, za kterých můžete strom pokácet bez povolení. Důležitým údajem bude obvod kmene stromu. Od toho se bude odvíjet, zda povolení musíte nebo nemusíte mít. Bez povolení, můžete na svém pozemku, kácet pouze ovocné stromy.

Stromy s obvodem kmene větším než 80 centimetrů a více, s výškou 130 centimetrů nad zemí, bez povolení kácet nelze.

Pokud vás strom nebude akutně ohrožovat na zdraví nebo majetku, měli byste přihlédnout k ročnímu období. Třeba letní období, není pro prořez stromů ideální. Nejvhodnější je období vegetačního klidu.

Když už máte dostatek informací, můžete přistoupit k samotnému výběru vhodné firmy. Firma, která nabízí služby v tomto oboru, by měla mít dostatečnou praxi a odpovídající techniku. Chcete-li si dřevo ze stromu ponechat, je to možné. Můžete se domluvit na rozdělení kmene po menších kusech a na ořezu větví. Samozřejmě pokud budete chtít celý strom odklidit, nebude to žádný problém. Firma zajistí i štěpkování větví a následný úklid zahrady.
třešňový sad

Cenu za provedenou práci, vám firma určí podle obtížností terénu, kde se bude strom kácet. Práce v hůře dostupných terénech, v blízkosti domů nebo elektrického vedení, bude dražší