Už jste byli v Bulharsku?

Když se řekne Bulharsko, mnohým se vybaví úmorná nekončící cesta rozhrkaným autobusem bez klimatizace, podplácení celníků, lány kukuřice, ve kterých byli schovaní podivní jedinci s baseballovými pálkami, benzínové stanice, které vypadaly, že každou chvíli vyletí do povětří a celkově bída a zmar. U pobřeží to bylo znatelně lepší, kvalita zázemí však nebyla ani tak nijak valná, nicméně kdo se v době před rokem 89 dostal k moři, ten byl rád i za toto.
bulharsko nessebar
Nová éra
V současné době se stále častěji dovídáme o tom, jak je v Bulharsku krásně, jak jsou tam výborné služby, skvělé ubytování, čisté pláže, výborné jídlo a hlavně přijatelné ceny. Zřejmě nenajdeme cestovní kancelář, která by neměla ve své nabídce také tuto zemi. Letecké zájezdy ze všech koutů republiky, ubytování v hotelech vysoké úrovně a komfort all inclusive.
primorsko bulharsko
Čím nás naláká?
Bulharsko je zemí, která se nachází na Balkánském poloostrově v jihovýchodní části Evropy. Nabízí turistům všestranné vyžití a služby na vysoké úrovni. Vyhledávané je především jeho pobřeží, kde se nachází jak dlouhé písečné pláže, tak ubytovací střediska, restaurace, ale i další zábavné aktivity a lákadla.
Byť je zde úředním jazykem Bulharština, z dob dávno minulých se zde zachovala tradice, stejně jako třeba v Chorvatsku, že se dá domluvit i česky. Samozřejmostí je pak třeba angličtina či němčina. Bulharsko patří mezi bezpečné destinace, kde se dá volně pohybovat ve městě, zajít si na nákupy či posedět u dobrého vína. Jsou zde jak soukromé apartmány, tak hotelové komplexy nabízející veškerý servis. Záleží jen na nás, co si vybereme.
Mezi nejvyhledávanější letoviska patří třeba Zlaté písky, Slunečné pobřeží nebo Primorsko.
žena a chlapec u moře
Ceny pobytových leteckých zájezdů od cestovních kanceláří se pohybují pod hranicí deseti tisíc za osobu v případě, kdy nežádáme kromě ubytování žádné další služby, za all inclusive pak zaplatíme průměrně od patnácti tisíc korun. A to je určitě hlavní lákadlo, které nás do této země táhne k jejímu novému poznávání.