Království za velkou louží


Když se vydáte do Anglie, je samozřejmé, že nejčastější volba pro vás bude hlavní město Londýn. Ale co pro ty, kteří nejsou velkými fanoušky rušných velkoměst nebo pro ty, kteří už Londýn znají skrz naskrz? Ani královna přece netráví celý rok v tomto srdci Anglie.
 telefonní budka
Dover

Pokud přijedete do Anglie trajektem, přístavní město Dover bude automaticky to první, co navštívíte. Už z dálky vás uvítají bílé útesy, které si pak můžete prohlédnout i zblízka, například při procházce až k místní pláži. Ale pozor. Pokud se netrefíte do velmi pěkného počasí, na koupání to asi moc nebude. Moře tu je totiž studené. Další atraktivitou je také zdejší středověký hrad. Pokud se ho rozhodnete navštívit, rozhodně neprohloupíte. Právě naopak. Jestli vás aspoň trochu zajímá i historie, je to skvělá volba.
bílé útesy
 
Stratford-upon-Avon

Na rodiště Williama Shakespeara se v žádném případě nesmí zapomenout. V tomto malebném městečku jako by se zastavil čas ve zlatém věku Anglie. Zachovalá architektura vás tu naprosto oslní a vezme zpět do časů minulých. Můžete zde vidět jak dům, kde Shakespeare žil, tak i jeho hrobku v kostele Nejsvětější Trojice. Nachází se tu i chalupa Anne Hathaway, manželky již zmiňovaného Williama Shakespeara.
 
Land‘s End

Tuto přírodní zajímavost naleznete v hrabství Cornwall, nedaleko od města Penzance. Jedná se o útesy na konci země, jak už vyplývá ze samotného názvu. Když se vám poštěstí, můžete zde z vyhlídky ve vodě zahlédnout dokonce i tuleně či delfíny. Zajímavou turistickou atrakcí je zde také rozcestník, který kromě směru a vzdálenosti k majáku, ukazuje jednou svou šipkou k New Yorku a další k souostroví Scilly. Za poplatek na rozcestník přidají jméno i města, odkud pocházíte vy sami.
 
Šlo by vyjmenovat spoustu dalších. Zkrátka je tu co objevovat. Ale samotný výběr už je jen a jen na vás.