Pryč s nevítanou plísní

Vlhkost se může objevit v každém domě i bytě a přináší sebou nepříjemnou plíseň. Jakmile se objeví, snažíme se všemožnými prostředky na ní vyzrát, jenže po nějaké době se stejně objeví znovu. Nejenže jsou plísně nehezké a vadí nám, můžou být také zdraví nebezpečné a tak se jich zbavit prostě musíme. Metod a postupů je mnoho, někdo sází na chemické prostředky proti plísním ve spreji, například savo, jiní zkouší zase jiné triky, tipy zkušených hospodyněk a našich babiček jako je umístit do místnosti obyčejnou školní křídu, která vlhkost umí pohltit do sebe. Zkusit můžeme všechno, ale většinou to nevyřeší problém dlouhodobě. Jak tedy zatočit s plísní jednou pro vždy?
bílá zeď
·         Generátor ozonu: pokud máte v rodině alergika nebo třeba malé dítě a plísně vás trápí opravdu hodně, může být řešením takzvaný generátor ozonu, je to přístroj, který pomocí ozonu čistí vzduch, pomáhá odstranit vlhkost vzduchu a tím se tak přestanou plísně tvořit a šířit. Ničí bakterie a mikroorganismy a tím se tam už plísní bát opravdu nemusíte. Ovšem je to řešení poměrně drahé, ale pomůže.
·         Chytrá houba: levnějším řešením může být aplikace takzvané chytré houby. Je to prášek, který se rozmíchá ve vodě a pak nanáší na zeď, místa která jsou postižená, malířským válečkem. Obsah prášku si dokáže s plísněmi velmi dobře poradit, navíc neobsahuje nic chemického. A jedno balení chytré houby pořídíte asi za dvě stovky. Takže se určitě vyplatí to vyzkoušet.
potřeby malíře pokojů
·         Proti plísni Nano nátěrem: vyzkoušet také můžete, NANO nátěr, ten z pomocí energie světla ze stěn odstraňuje všechny nežádoucí špíny, plísně nebo také mechy či pavučiny. Povrch zdi, který je ošetřený nano nátěrem, navíc můžete utírat hadříkem. Nátěr nezničí odstín vaší oblíbené barvy na zdi, vydrží dlouhodobě, nový nátěr se musí opakovat až za deset let. A navíc se hodí na všechny povrchy. Sežene v malířských potřebách a prodejnách s barvami.