Chemie jako nezbytný pomocník

Chemické prostředky jsou nezbytnou součástí moderního světa. Jak je to ale s bazénovou chemií ?. Základem zdravého koupání je především voda čistá, bez jakýchkoliv škodlivých zárodků či řas, o to vše umí zvládnout ať už systém bezchlorový nebo chlorový.
ryby ve skle
Bezchlorová
Výhodou bezchlorových chemických prostředků je to, že nedráždí pokožku ani oči, uvítají ho především ti, kdo mají děti. Má silný antibakteriální účinek, dokáže bezpečně zničit řasy.
Chlorová
Chlor je znám jako látka s dezinfekčními účinky, jeho účinky jsou osvědčeny několika desítkami let používání, vodárny se bez něj neobejdou při úpravě pitné vody. V bazénech dokáže zajistit křišťálové průhlednou vodu, používá se především ve formě tablet či minitablet, tzv. puků. Chlor dokáže vodu nejen dezinfikovat, ale zbavit výskytu řas, vloček, udržet stabilní pH a eliminovat tvrdost vody.
jít vpřed
Guanicid
Moderním prostředkem na trhu je Guanicid, který se může používat zároveň s běžnou chemií, nijak neovlivňuje pH, jeho působení není ničím ovlivňováno, je neškodný pro konstrukci bazénu, nemá vliv na vysušení pleti ani nedrážní sliznici či oči, není příčinou alergií. Při jeho použití se obejdete bez zařízení pro dávkování, dle objemu bazénu dávku nalijete rovnou do vody. Pokud dojde k tomu, že odlijete více, než bylo třeba, není to žádný problém, další dávku prostě odložíte. Guanicid je výborným dezinfektantem, neporadí si však úplně s nečistotami organického původu, naopak při jeho pravidelném používání můžete dát navždy sbohem řasám. Aby se přípravek řádně do vody vstřebal, je ideální mít nainstalovaný pískový filtr, během jednoho dne by všechna voda v bazénu měla proběhnout přes filtrační systém. Ideální je pak nechat filtr puštěný šest hodin denně, záleží na velikosti bazénu. Pokud se obáváte nepříjemných reakcí Guanicidu společně s chlorovými přípravky, nejsou zde žádné důvody k obavám, tyto dva přípravky nemají negativní reakce.