Jak řešit tíživou finanční situaci?

Je všeobecně známo, že my Češi nedokážeme vytvářet finanční rezervy. Na vině může být nižší příjem, ale i fakt, že nepomýšlíme na možnost nečekaných životních událostí, které by vedly k výpadku příjmu. Finanční analytici se shodují, že je dobré mít finanční rezervu alespoň na tři měsíce. Jenže většina českých domácností žije doslova z měsíce do měsíce. Nepřipouští si, že by se mohli vlivem okolností ocitnout v tíživé finanční situaci. Jenže se stále se zvyšující cenou energií se v takové situaci ocitá stále více lidí. Jak takovou situaci řešit, pokud už s v ní ocitnete?

Finanční výdaje

Řešení nabízí nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti jsou pro mnohé trnem v oku, hlavně díky skrytým poplatkům a falešné naději, kterou dávají převážně důvěřivým lidem ve špatné finanční situaci. Jenže měli bychom se na celou situaci podívat i z druhé strany. V případě, kdy se do finanční tísně dostanete, hledáte co možná nejrychlejší řešení, jak z ní ven. Banky ovšem v takovou chvíli nápomocné nebudou, neboť pro ně představujete až příliš velké riziko. Jediný subjekt, který vám v tuto chvíli pomůže, je ten nebankovní. Je proto pochopitelné, že po rizikových žadatelích budou vyžadovat vyšší úrokovou sazbu.

Podmínky úvěru

Nebankovní sektor je znám hlavně díky svým spotřebitelským úvěrům, které zpravidla žadatel získá velmi rychle. Odpadá dlouhý schvalovací proces, i tolik nenáviděná byrokracie. Peníze jsou obvykle vyplaceny hned po podpisu smlouvy nebo připsány ve prospěch druhého účtu do druhého dne.

Nesmíme opomenout zmínit ani nebankovní americkou hypotéku, díky které je možné splnit si i finančně náročnější sny a plány. Jedná se o hypotéku, tudíž je zapotřebí stejně jako v bankovních institucích ručit nemovitostí. Tento druh úvěru využijí hlavně ti žadatelé, kterým banka odmítla půjčit, neboť nesplnili všechna potřebná kritéria.