Zatemnění oken

Zatemnění oken je pro moderního člověka velice důležitá věc. Především lidé co dělají na směny, nebo si rádi po ránu přispí, tak ocení delší temno doma. Jaký způsob zvolit, aby byl pro nás nejvýhodnější? V dnešní době si můžete nechat vyrobit žaluzie, rolety či venkovní rolety přímo na míru vašemu bydlení.

slunce za žaluziemi


1.      Žaluzie

 Žaluzie jsou v dnešní době naprosto běžnou záležitostí. Vybrat si můžete žaluzie horizontální či vertikální, látkové, lamelové či retro dřevěné. Do běžných plastových oken si většina lidí pořídí obyčejné lamelové horizontální žaluzie, které se poměrně lehce udržují, dají se velice jednoduše nainstalovat a jsou poměrně levné. Pokud chcete být styloví, pořiďte si žaluzie vertikální v zajímavém designu, které vám budou dotvářet domov.
truhlík na okně


2.      Rolety vnitřní

Vnitřní rolety jsou tak trošku retro záležitostí, mohou být však krásné a moderní, stačí se jen na výběr rolet pořádně zaměřit a vybrat si vzor či barvu, která vám bude dělat každý den lepší. Rolety můžete mít látkové či papírové. Papírové nejsou tak trvalé, můžete je však častěji měnit. Látková roleta je stálice, která může vydržet několik let a může být krásná. Rolet se vyrábí různé druhy, barvy a vzory, množství je opravdu veliké.


3.      Rolety venkovní

Venkovní rolety jsou v současné době velkým hitem a to především skrz to, že se díky nim dá ušetřit spousta energie. V létě chrání byt před přílišným teplem a v zimě chrání dům před tepelnými ztrátami. Venkovní rolety také dokážou snížit zvukovou bariéru a zatemnění oken je velice kvalitní. Můžete si tedy užít tmu klidně po celý den.


4.      Závěsy

Závěsy jsou tradičními prostředky pro zatemnění oken již po staletí. Jejich výhodou je krásný vzhled ale nevýhodou je těžší údržba, závěsy se musí prát a často i žehlit. Navíc se v nich drží velké množství prachu, což nesvědčí dětem a alergikům.