I trapná situace se dá ustát

Ten, kdo se v životě minimálně jednou neocitl v situaci, ze které odešel jako trapný účastník, pravděpodobně netuší, jak moc ho to může zasáhnout na psychice nebo na jeho egu.

Ve většině případů však není nic netypického na tom, pokud se čas od času ztrapníte a snažíte se zapomenout na to, co se vám stalo. Je potřeba si uvědomit, že nikdo není bezchybný a dělat omyly, které vás přivedou do nelichotivé situace je lidské a není nutné, nad nimi věšet hlavu.

Naopak – dají se celkem bravurně ustát, a to jen díky tomu, jak se k nim postavíte.
muž v rozpacích

Trapná situace přijde, když to nejméně čekáte

Uvědomte si, že je předem nemožné vyhnout se přešlapu, který se čas od času stane a vy z něho vyjdete jako největší blázen. Svým způsobem je komické to, jak osud míchá karty a přivede nás do role člověka, který se před ostatními ztrapní.
náušnice na rtu

Co nás však jako lidi trápí ze všeho nejvíce, je pohled na danou situaci. Trapasy se dějí den co den a nejste zdaleka jediní, kteří s nimi mají potíže. Zasáhnout vás však můžou na vaší psychice, kdy se cítíte potupně a jako slabí jedinci, kteří nemůžou čas vrátit zpět.

Hlavu vzhůru, nic se neděje. I díky tomu, že je to na denním pořádku si musíte přiznat, že některé věci neovlivníte, rovněž jako situace, které z vás udělají aktuální terč posměchu a ostudy.

Jak vyjít z trapasů jako vítěz?

Nic lepšího vám pravděpodobně nezůstane, než zasmát se nad vším, co ve vás a ostatních vyvolalo pocit rozesmání a možné ostudy. Přece o nic nejde, protože i díky tomu, že své okolí rozesmějete a přidáte se k jejich (někdy až nepříjemným) poznámkám o tom, jak jste se ztrapnili, můžete vyjít ze situace jako vítěz. Přiznejte si přešlap, který se vám stal a otočte ho v komedii, která vás momentálně dostala do pozornosti všech kolem.

Užijte si vaši chvíli slávy. A to i v případě, že není příliš slavná. Důležité je zůstat nad věcí a pochopit, že řadu momentů život často nadlehčí tak, jak si to možná nepřejete, ale současně i proto, abyste si uvědomili, že nic není dokonalé.