S novým řetězem k většímu výkonu

Uvidíte jej u takřka každého motocyklu. Řeč je o řetězu, který je velmi důležitým prvkem, ať už půjde o sportovní, cestovní nebo třeba výstavní motocykl. Pokud byste přece jenom nevěděli, k čemu je tento prvek důležitý, pak se podívejte na to, jakým způsobem se přenáší výkon z motoru na zadní kolo. Ano, právě k těmto účelům je nutné zajistit, že tento prostředek bude vždy v té nejlepší kondici. Jak však poznat, že právě váš motocykl je v po této stránce v pořádku? Podívejte se na to, jak poznat, zda je řetěz 520 již opotřebovaný nebo nikoliv:

suzuki

  • Základem bude zkontrolovat natažení, které se měří nejenom pomocí měrek na samotných motocyklech, ale také prostřednictvím speciálních měřidel
  • Dalším znakem toho, že je čas na výměnu, bude poškozená nebo dokonce chybějící těsnění, která se nachází u každého článku
  • Jedním z opomíjených znaků je i vůle v čepech a válečcích, kterou je možné poznat při zatažení článku na zadní rozetě
  • Myslete na to, že výměna by měla zahrnovat nejenom přední pastorek, ale také zadní rozetu

Jistě si nyní říkáte, že to bude zase peněz, ale opak je pravdou. Někdy totiž není třeba vyměňovat všechno, a to zejména v případě, kdy je rozeta a pastorek v pořádku. To zjistíte tak, že se podíváte na samotné ozubení. Pokud bude souměrné, pak je vše v pořádku. Pokud však ale uvidíte, byť jediný zub, který bude mít tvar žraločí ploutve, pak byste měli ihned přemýšlet nad výměnou.

řetěz

Vybírejte s péčí a jistotou

Když si nejste jisti, jaký produkt pro svůj motocykl vybrat, pak vaše kroky budou směřovat k odborníkům. Právě ti vám zajistí, že pro svůj stroj vyberete něco opravdu kvalitního a nikoliv produkt, který by vašemu stroji vydržel jen velmi krátce. Proto nahlédněte do kvalitního sortimentu motocyklových řetězů, kde pro svůj jednostopý stroj najdete přesně to, co bude vyžadovat.