Vyberte si nějaký kurz tance v Praze

Věděli jste, že taneční terapie je určitou formou psychoterapie, která pomáhá člověku nalézt rovnováhu mezi tělem, duší a myslí? Opravdu účinně zabírá a bojuje s depresí, úzkostí, ale také poruchou příjmu jídla. Nejde o to se stresovat, jestli dané kroky jsou správně vedené, ale jde o to vyjádřit svými pohyby, to, co nejde prakticky vyjádřit slovy. Je to v podstatě jednoduché, poslouchat hudbu a dá se říci, že ostatní přijde samo. Možná vás tanec osloví tak moc, že se mu budete chtít věnovat více, než jen tak na protáhnutí a uvolnění. Pak je dobré se třeba poradit, jaký druh tance by vám nejlépe vyhovoval a nechat se vést pod odborným dohledem. Možná to bude vaše další životní cesta.
starší taneční pár.jpg

Tanec je součástí lidstva

Lidé tančí již po staletí, vyjadřují tancem svoje emoce, ale také prostřednictvím pohybů, jakoby komunikují s okolím. Rytmy prakticky určují životní běh, srdce bije rytmicky, díky vaší vyrovnanosti. Rovnoměrně se nadechujete a vydechujete, což je základem správného cvičení. A nakonec nohy se úplně přirozeně rytmicky střídají, aniž byste se o ně nějak starali. A jestli si myslíte, že tohle není nic pro vás, tak možná to vyzkoušejte doma, kde vás nikdo nevidí. Nemusíte se hned hlásit na nějaký kurz tance v Praze. Zapněte https://video.aktualne.cz/dvtv/zapnete-mozek-proti-propagande-zkazene-informace-jsou-skodli/r~5eada8f2ad7211e6b635002590604f2e/v~diskuse/ si rádio nebo hudbu do sluchátek a začnete ji vnímat srdcem, zavřete oči a poslouchejte své tělo. Půjde to úplně samo, uvidíte při první otáčce, zvednutí rukou nebo pohybu nohou. Není třeba teď řešit valčík, polku, tango, čaču a podobně. Tento tanec je jen váš a vaše pohyby jsou ty nejsprávnější. Uvidíte, jak to skvěle zabírá.
břišní tanečnice.jpg

Vstoupíte do jiného světa

Tak to je přesně vyjádření toho, kde jste se našli. Tanec vás skutečně přenesl do jiného světa plného odpočinutí, energie a vůbec tak nějak jste získali více sebevědomí. Později se to odrazí i na kondici, dokonce se u vás projeví zlepšení nálady a svobody. Je to jednoduchá chemie, tanec se stává takovou zásobárnou pro vás tak zvaných „šťastných hormonů“ a ty skutečně prospívají vašemu zdraví. Neexistuje věková hranice, tančit se totiž dá v každém věku.