Světlo je pro člověka nenahraditelné


Proč je světlo tak důležité?
Už kdysi dávno věděli, že dostatek světla přispívá k psychické pohodě každého z nás. Máme lepší náladu, jsme svěží, lépe nám to myslí, a navíc nám posiluje i imunitní systém. Každý člověk by měl co možná nejvíce času trávit venku na denním světle, což však může být problém při běžném denním pracovním dni. Nedostatek světla nám naopak může přivodit stres, bolesti hlavy nebo zrakové potíže. , nedá se ničím jiným nahradit – přírodu zkrátka neobejdeme. Až budete mít příště volný víkend, zkuste místo návštěvy kina vyrazit do lesa na příjemnou procházku. Vaše tělo to ihned pocítí, a Vy budete zářit.
žárovka pod mraky
Dobrý pomocník je i bytové osvětlení
Když nastanou zimní měsíce, je každý z nás nucen trávit velkou část dne v místnostech a na nějakou procházku venku v dešti se jen málo kdo donutí. Ani to však nemusí být takový problém, stačí si pořádně vybavit byt kvalitním osvětlením. Základem je do každé místnosti pořídit více světel, jedna bludička většinou celou místnost nemůže kvalitně osvětlit. Dejte však pozor na nasměrování, aby osvětlení nebylo příliš ostré. Nezapomeňte ani na lampičky k posteli, které Vám poslouží při čtení Vaší oblíbené detektivky. Pokud máte rádi vychytávky a chcete si byt trochu zpestřit, můžete zkusit různé dekorativní osvětlení, které Vám navodí atmosféru přesně podle Vaší nálady.
kulaté žárovky
I žárovky vybírejte s rozmyslem
Možná Vám přijde, že vybírání žárovky je opravdu to nejmenší, ale i tomu se snažte věnovat trochu pozornosti. Světla jsou označována jako žlutá- tzv. teplé světlo, které navodí příjemnou atmosféru v obývacím pokoji při večeři nebo v ložnici. Oproti tomu modré světlo je chladnější a je vhodné především do kuchyně, koupelny či na záchod. Také dejte pozor na sílu osvětlení, ke čtení Vám postačí žárovka slabší, naopak na osvětlení celé jídelny samozřejmě silnější.