Objevujeme léčivou moc hub


Je pravdou, že zrovna s bylinkami nebo rostlinami nemají houby vůbec žádnou společnou řeč, ovšem i v nich se naleznou nenahraditelné látky, díky nim nejeden příznivec přírodní medicíny zpozorní. Je pravdou, že ponejvíce jsou známé asijské houby či jejich preparáty, kterou jsou ale běžně dostupné na našem trhu. Užívání léčivých hub je skutečně doménou Číny a tím se staly součástí čínské medicíny. A počet druhů hub, které mají prospěšné látky pro podporu našeho organismu, se zvyšuje, ale jen některé z nich dosahují skutečně velkých výsledků v boji proti nemocem.

hlíva

Co to jen je za parazita?

Je pár známých hub, na které nedáme dopustit a rádi je zařadíme na jídelníček i do lékárničky. Mezi nejznámější zajisté patří hlíva, ale rozhodně není jediná. Daleko jiný rozměr nám poskytne Cordyceps. Trochu záludná houba a přesto pro lidský organismus má dostatečné množství blahodárných látek. Ona ve své podstatě není čistokrevnou houbou, ale jakýmsi mutantem. Spojuje totiž jak rostlinný, tak živočišný svět. Zní to zajímavě a dokonce i její růst je velmi fascinující. Housenka motýla, nic netušící se zahrabe do půdy. Přirozeně očekává, že se z ní stane krásný motýl, problém je, že se nakazí houbou, která ji za živa stráví. Místo motýla zůstane jen obal z těla, skořápka, která larvu chránila. Nyní je vyplněná podhoubím. Na povrch začínají růst žluté plamínky a náš léčebný zázrak je na světě.

cordyceps

Léčivý zázrak

Skutečně housenice čínská má všestranné účinky, podporuje vývoj zdravého organismu a bojuje proti nemocem, dokonce tak velkých jako je rakovina. Přirozeně si ji můžeme zakoupit i my v Čechách a to v podobě doplňku stravy v pilulkách, které se dají snadno polykat a tím se do těla dopraví co nejvíce léčivých prostředků. Cordyceps cena je přiměřená, vzhledem k tomu, co všechno zvládne. A dle čínské medicíny, tak snad není nemoc, se kterou by si neuměla poradit.