Adekvátní výběr potahové látky na čalounění

Potahové látky na čalounění jsou ukazatelem celkového charakteru nábytku. Současně udávají tón interiéru. Při výběru je vhodné se zaměřit a zvolit materiály, které jsou funkční a rovněž atraktivní.

potahové látky na čalounění.jpg

Stanovení potřeby a očekávání

V nabídce sortimentu naleznete pestrý výběr zahrnující velmi kvalitní potahové látky na čalounění, které jsou k dispozici za příznivou cenu. Je zapotřebí určit, jaké poslání bude v interiéru čalounění plnit. Jestli očekáváte především eleganci nebo moderní a oblíbený minimalismus. Stejně tak volba barvy a záruka komfortu pro celou rodinu. V zájmu každého zajisté je i snadná údržba. Záleží však také, zda se jedná o starší manželský pár nebo naopak o rodinu s malými dětmi či domácími zvířaty.

Stopy tlapek nebo první malířské pokusy dítěte mohou být značným svízelem na čalouněném nábytku. Stejně tak volba květinového vzoru do zasedací místnosti není ideální volbou, neboť nepůsobí profesionálně.

Čím intenzivněji bude nábytek používán, tím zároveň stoupá náročnost v rámci odolnosti látky proti rychlému opotřebení, žmolkování a usazení nečistot.

čalouněná pohovka.jpg

Adaptace volby tkaniny interiéru i nábytku

Každý druh materiálu má odlištný styl. Je důležité zvolit takový, jenž bude vyhovovat designu vašeho interiéru s ohledem samozřejmě i na typ nábytku. Značný význam má i to, jakého efektu chcete dosáhnout. Jestliže se má jednat o interiér, který bude působit útulně, je vhodné zvolit spíše měkkou tkaninu, která je i příjemná na dotek. Avšak pro umocnění atmosféry profesionality je lepší volbou jednobarevná textilie. Zde je zapotřebí se důkladně zaměřit na adekvátní volbu vzoru.

Závěrem

Při výběru se lze setkat s termíny, které mnohým nemusí být zřejmé. Je zapotřebí tedy věnovat pozornost parametrům, jako je počet cyklů, po kterých dochází k odření povrchu, odolnost proti oděru. Gramáž, která je stanovena v g/m2 hmotnosti látky. Zde platí, čím vyšší je, tím je materiál silnější.