Seniorům jen to nejlepší

Máte na starosti vybavit nábytkem penzion pro seniory s pečovatelskou službou? Není Vám lhostejné, jak by takové vybavení mělo vypadat? Uvědomujete si, že pro některé seniory je takový pobyt doživotní náhradou za dosavadní bydlení? Potom vybírejte tak, aby se jejich pokoj co nejvíce přiblížil bytu, ze kterého se přestěhují právě sem.
senior s kufrem.jpg
Naštěstí se výrobci nábytku o vybavení bytů pro seniory zajímají a své výrobky mají promyšlené. Ve Vašem penzionu to vůbec nemusí vypadat, jako v nemocnicích, a přesto v jednotlivých pokojích bude bezpečno.
Představte si, že by se Vaši nejbližší museli přestěhovat do podobného zařízení, a hned se Vám bude vybírat nábytek podstatně lépe. V takovém zařízení nemusí být jen sterilně bílá barva nábytku, nebo stěn, a postele z kovových trubek.
Mezi nejzásadnější rozhodnutí bude jistě volba postele! Ta je pro mnohé seniory, bohužel, nejčastějším pobytem i během dne. Proto musí být pohodlná a bezpečná. Jestliže zvolíte pohodlnou postel masiv 90×200 cm určenou právě pro méně pohyblivé seniory, určitě nešlápnete vedle. Taková postel vypadá skvěle a vůbec se nepodobá té nemocniční, i když splňuje normy bezpečnosti. Uvědomte si, že pečovatelky nemohou sedět v pokoji s klientem celé dny. A v noci už vůbec ne. Právě proto je postel z borovicového masivu úžasná v tom, že kromě vzhledu splňuje i požadavek bezpečí v době spánku seniorů.
otevřeno do ložnice.jpg
Ukažte potom seniorovi jeho budoucí obydlí, které bude laděno do příjemných pastelových barev, a zároveň vonět dřevem. Věřte, že z něj okamžitě spadne strach a obava, v jakém novém prostředí to vlastně bude žít. Do takového bytu s perfektní postelí masiv 90×200 cm z borovicového dřeva se bude dokonce těšit. Vždyť bude mít za sebou už tolik pobytů po nemocnicích! A teď tohle!
Máte na starosti vybavení nábytkem pro seniory? Pak máte z čeho vybírat! A vždycky takové vybavení může vypadat skvěle. A to i při zachování prvků bezpečnosti! Vaši budoucí senioři budou opravdu spokojeni!