Na taneční parket patří správná obuv

Pokud máme rytmus v těle a milujeme hudbu, tak můžeme dokonale prožívat vzrušení z ladného pohybu. Potřebujeme pouze dobře koordinovat pohyby a držet rovnováhu. Je v podstatě jedno kolik nám je let, jen snad omezení platí na ty, kteří mají nějaké vážné problémy se zády nebo klouby. Kdo ale nemá, tak rozhodně takové latinskoamerické tance dokážou uspokojit jedince, kteří jsou doslova nabití energií a potřebují jí vypustit jako páru, zkrátka uvolnit to nahromaděné napětí v těle. Ač se to nezdá, tak můžeme při tanci prožít dynamičnost a řádnou dávku adrenalinu. Samozřejmě tanec obnáší ještě bonus ohledně našeho zdravotního stavu. Pěkný rovný postoj, že by z nás měl pan doktor radost a udržuje delší dobu vyšší tepovou frekvenci. Dokonce pomáhá s hubnutím a také nám je dobrým trenérem při správném fungování srdečně-cévního systému. To všechno je pro náš organismus přímo skvělé, ale bez kvalitní obuvi by se to rozhodně neobešlo.

taneční boty

Kvalitní obuv

Záleží na stavbě těla a také co nám nejvíce bude sedět na noze. Někdo miluje vysoké podpatky a nedělá mu pohyb na nich žádný problém. Jiný by se v nich doslova přizabil, tak pak bude lepší volit menší a širší podpatek. Taneční boty mají i jiné provedení, než klasicky společenské, proto by se neměl výběr bot podceňovat. Investice do nich je skutečně dobrou volbou, jelikož jedině tak si můžeme dokonale užít ladný pohyb na parketu a vnímat rytmus hudby. Pohyby musí být přirozeně klouzavé a v žádném případě se obuv nesmí vyzouvat. Nejlepší je obuv šitá na míru podle tvaru nohy. Ale možný a výhodný výběr nabízí , kde si výhodně může vybrat každý, kdo bude mít stejnou velikost.

tanečnice

Tanec je nejen pro profesionály
Je krásné vidět propracované pohyby těla a hlavy, souhru mezi tanečním párem, kterým to moc sluší v tanečním úboru. Možná nás odradí od tanečních kurzů nebo hobby tancování to, že nemáme partnera. To nás nesmí znepokojit, naopak v dnešní době už ani partnera pro tanec nepotřebujeme. Existují i kurzy pro jednotlivce, kde se učí latinsko-americké tance v sólovém podání. Taneční prvky se ale dají úplně v pohodě použít v tanci v páru i v kombinaci se sportovními prvky, aerobikem. Takže pokud je chuť to zkusit, tak není na co čekat.