Jak vybrat štěně

Koupě psa není nic jednoduchého. Před samotným pořízením si nového člena rodiny si musíte rozmyslet opravdu velkou spoustu věcí. Věřte, že se nejedná o morče, ani křečka. Pes vyžaduje hodně času, pozornosti, ale i peněz. Musíte všechny tyto věci mít na paměti, než si nějakého psa donesete domů. Pokud byste na ně zapomněli, mohlo by se vám snadno stát, že z koupě psa budete opravdu hodně nešťastní – a to byste určitě nechtěli vy, ani váš nový mazlíček.

malé štěně

Takže se přímo nabízí otázka, jak na to? Jak vybrat toho správného psa, který bude vašim parťákem po zbytek vašeho života? Nevíte? Pojďme se tedy na to společně podívat!

V první řadě si musíte uvědomit, že koupě psa je drahé. Například akita inu štěňata jsou drahá a mohou stát i několik desítek tisíc korun. Obdobně je tomu i u jiných plemen, které se rozhodnete koupit s průkazem původu. Zkrátka, pokud chcete štěně, smiřte se s tím, že vás to bude něco stát.

bílé štěně

Po prvotní investici koupě psa, vás však čekají další výdaje. Mějte na paměti, že musíte koupit nový pelech pro psa, novou misku na žrádlo a vodu, hračky a opravdu mnoho dalšího. Není to jen o tom, že si psa přivezete domů. Všechny tyto věci musíte mít už dávno nakoupené a nachystané předem. Zkrátka, do začátku si připravte alespoň padesát tisíc korun.

Kromě finančních výdajů myslete i na výběr vhodného plemene. Všichni psi nejsou stejní a každé plemeno má jinou povahu. Je tedy nutné si správně zvolit. Chcete chodit na dlouhé procházky? Chcete, aby váš pes hlídal pozemek? Chcete, aby se s vámi pes válel na sedačce? Pro každou otázku existuje jiné vhodné plemeno. Vše si tak dobře nastudujte a zjistěte si, které psí plemeno bude právě pro vás a váš životní styl tím nejlepším a nevhodnějším ze všech. Opravdu se nejedná o lehkou volbu, to nám můžete věřit, neboť psích plemen je v řádu stovek.