Dobrá káva je ta kvalitní

Káva je neodmyslitelnou součástí dne pro velkou většinu z nás. Někteří si kávu vychutnávají po ránu během ranního stresu, jiný naopak až v odpoledních hodinách, kdy si k ní může v klidu sednout a užít si pár chvil jen pro sebe. Ať už patříte k jedné nebo druhé skupině osob, je vhodné dát si pozor na to, jakou kávu pijete. Kávy, které jsou koupené v běžných obchodních řetězcích bývají totiž nejen méně chutné, ale také méně kvalitní. Jednoduše je to pro to, že při její výrobě je upřednostněna kvantita nad kvalitou a tím pádem se může stát, že nejsou vybrána ta nejkvalitnější zrna, že nejsou zajištěny ty nejlepší podmínky například při pražení, což vede k tomu, že se část chuti kávových zrn nenávratně ztratí.

kávová zrna

Zaměřit se ale na trochu kvalitnější kávu není v dnešní době nic složitého. Existuje totiž mnoho fajnšmekrů, kteří se rozhodli dostupně nabídnout běžným spotřebitelům kávu, kterou v supermarketu neseženou. Navíc, tím, jak jsou do svého koníčku zapáleni, jistě Vám během nákupu velmi rádi pomohou a vysvětlí, jaké jsou mezi jednotlivými druhy káv rozdíly. Ačkoli se to z laického pohledu nemusí zdát. Káva se dá dělit do různých skupin, podle množství kofeinu, podle aromatu, a dalších kritérií. Stejně jako je tomu u vína, je u kávy rozpoznatelné, v jaké oblasti rostla a jaké měla během života podmínky k růstu.

šálek kávy

A to třeba jen na základě toho, jaký vzhled kávová zrna mají či podle její vůně a samozřejmě chuti. Jak již jsme psali, existuje hned několik obchůdků, kde můžete najít tu nejlepší kávu, ale i tak musíte hledat. Někdy jednoduše nesdílíte s majitelem obchodu stejné preference, takže i to, co jemu přijde jako nejlepší volba, Vám nemusí chutnat. Výbornou zrnkovou kávu 1 kg https://thecoffee.cz/ ale jistě seženete na internetovém obchodě The coffee, kde si můžete být jisti kvalitou použité kávy i jejím zpracováním.