Francouzská móda

Francouzský styl oblékání je prudce elegantní, jednoduchý a nadčasový. Češky jej však neumí příliš nosit. Jistě, existují i češky, které umí tento styl nosit a velice jim sluší. Avšak není to v kopírování módy avšak v jejich postavě, stylu, celkovém vzhledu a především v životním stylu. Ten je prostě originální.

dívka v levandulích

Francouzský stereotyp

U nás v ulicích potkáte nejčastější uniformní oblečení, které má kopírovat francouzský styl. A to jsou světlé a úzké džíny, pruhované tričko a vypasované sako. Avšak francouzská móda není jen o této klasické „uniformě“. Spočívá v černé, bílé, béžové a modré barvě s minimem výrazných prvků, potisků či přílišného zdobení. Avšak poskládat si outfit není zrovna jednoduché.

Jako základní pravidlo je elegance a jednoduchost. Čím více se budete snažit vypadat jako Francouzka, tím méně tak budete reálně vypadat. Proč? Protože francouzská móda je především v jednoduchosti a eleganci.

Buďte sama sebou

Soustřeďte se na to, abyste se cítila co nejlépe a nesnažte se bezhlavě napodobovat něčí styl. Samozřejmě můžete převzít některé prvky, které daný styl oblékání používá, ale není dobré se za každou cenu snažit vypadat stejně jako někdo jiný. Pokud se vám Francouzský styl líbí, vyberte si z něj věci, které vám sluší a sedí. Pokud nemáte štíhlou postavu, snažte se vyhnout oblíbeným proužkům a zvolte spíše jednoduchý jednobarevný top. Úzké džíny jsou základ, avšak ne každá z nás si je může dovolit.
blondýna s baretem

Účes

Pokud se opravdu rozhodnete napodobovat Francouzský styl oblékání a nebojíte se kvůli tomu trochu změnit, pak se nebojte změnit i účes do stylu, které se k této módě hodí. Šik jsou třeba různá mikáda, a to i ty prodloužené. Nebojte se nechat si vlasy i delší, budete mít však delší čas úpravy vlasů. Oblíbené jsou jednoduché drdoly, copy, vyžehlené vlasy a jiné ležérní účesy.