Udržujte vodu v dostatečné kvalitě

Jakmile přijdou v létě zase tropická vedra, není před nimi úkrytu. Můžete více pít, více se vyskytovat v klimatizovaných místnostech nebo spát ve sklepě, ale stejně se tomu nevyhnete. Způsobů, jak se alespoň trochu zchladit, je celá řada. Některé jsou účinné více, některé méně. Mezi ty nejúčinnější rozhodně patří koupání, nikoliv však ve vaně, ale třeba v rybníce na veřejné plovárně. V případě, že neradi chodíte na místa, kde se vyskytuje hodně lidí, můžete si koupit vlastní bazénu zařídit si na zahrádce koupání dle svých představ. Jedná se skoro až o dokonalou představu, ale takový ideál to není.
Potápění se
O svou vodní plochu se totiž budete mimo jiné muset alespoň trochu starat. To znamená nejen jednou za čas vyčistit dno a stěny, ale rovněž udržet vodu v čistotě. Čištění vody se neskládá pouze se sběru lístků a větviček, které s větrem přilétly na hladinu, ale rovněž i likvidaci mikroskopických živočichů, kteří mohou být pro vaše zdraví nebezpeční. Jejich eliminace však není kdovíjak složitá, stačí jen používat správnou bazénovou chemii.

Výběr je široký

V případě, že se nechcete příliš zdržovat s výběrem, měli byste sáhnout po přípravcích, které disponují chlórem. Jsou efektivní, cenově dostupné a z těchto důvodů i populární. Používají se nejen v malých bazéncích, ale i na plovárnách a některé typy jsou vhodné i do vířivek. Ne každému ale chlór nevadí. Disponuje totiž protivným zápachem, a navíc může některé jedince, kteří mají citlivější kůži nebo nějaký typ kožní choroby dráždit. V takovém případě je vhodné zvolit si raději jiný druh dezinfekce.
Ananas ve vodě

Kyslík či sůl?

Alternativou jsou kupříkladu přípravky na bázi kyslíku, které jsou obdobně účinné jako chlorové preparáty, jen nevyluzují žádný zápach ani nedráždí pokožku. Je možné také použít mořskou https://www.emimino.cz/diskuse/jak-vase-deti-snasi-spreje-s-morskou-vodou-169942/ sůl, ale ta musí být kombinovaná se solonizační jednotkou, jinak nikdy nebude mít dostatečnou sílu k tomu, aby bakterie ve vodě zničila. Toto řešení je poměrně drahé, i když koupání v soli je velice zdravé.