Pozvedněte svůj životní styl a začněte žít!

Zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí v našem životě. Podle studií může zdravý životní styl prodloužit náš život až o 10 let a proto bychom o něj měli pečovat. Zde je pár tipů jak i vy můžete začít ještě dnes.
protažení nohou
Hýbejte se!
Dostatek pohybu velmi důležitý. Začněte dělat nějaký sport nebo se jděte jen tak projít. Plavání a převážně běh jsou v poslední době velmi populární. Skoro nic nestojí a zlepší vám kondici a trénují srdíčko. Ať je to cokoliv, na pohyb nesmíte zapomenout!
exotické ovoce
Jste to, co jíte
Sacharidy, tuky a bílkoviny společně s vitamíny a minerály patří mezi základní stavební bloky našeho těla, ale všeho s mírou. Vyvarujte se jídlům s vysokým obsahem cukru a soli. S tuky, by jste to taky neměli přehánět. I když jsou pro naše tělo důležitým zdrojem energie, nadměrné užívání může vést k obezitě a dalším zdravotním problémům. Konkrétně, by jste se měli vyvarovat smaženým jídlům, ale také levným potravinám, obzvláště poté při výběru masa. Pijte hodně vody a zelený čaj, který pomáhá čistit váš organismus. Dostatek ovoce se zeleniny by měl být samozřejmostí.

Nekuřte, Nepijte!
To co do svého těla pustíme, má asi největší dopad na naše zdraví a kouření s pitím alkoholu tomu moc nepomáhá, ale přiznejme si to, kdo z nás si někdy skleničku nedá. Proto se vyvarujte destilátům a lihovinám, místo toho příště raději šáhněte po skleničce vína nebo piva. Co se týče cigaret, tak zde si budete muset odvyknout. Jedna z variant jsou e-cigarety nebo tzv. „vapery“. Není to sice nic ideálního, ale pro vaše tělo to bude zdravější, navíc můžete dávky nikotinu postupně snižovat, až si člověk odvykne.
běh s hudbou
Odpočiňte si
Ano, i něco tak obyčejného jako odpočinek může být pro váš organismus velmi pozitivní, ale nic se nesmí přehánět. Jedna z velmi uznávaných metod je např. Meditace. Spousta lidí si stále myslí, že je to pouze nějaký výmysl západu, ale opak je pravdou. Nejen, že vám pomůže zbavit se stresu, ale zároveň zlepší vaši koncentraci s náladou a doplní vás pozitivní energií.