Makarská, město, které si zamilujete

Na břehu Jaderského moře, v oblasti zvané střední Dalmácie se nachází známé město Makarská. Turisty hojně během sezony okupované nejen pro své krásné pláže, ale také zábavu, dobré jídlo a pití a třeba i architektonické skvosty.
pobřeží se stromy
Unikátně položené město pod nejvyšší horou pohoří Biokovo nabízí rozlehlé pláže ve stínu borovicových lesíků, průzračně čisté moře a vyžití pro všechny generace.
Makarská je letoviskem, kde najdete snad úplně vše, co potřebujete, když vyrazíte na dovolenou k moři. Kvalitní ubytování všech cenových kategorií, od prostě zařízených apartmánů, až po nejluxusnější hotelové komplexy. Výborné restaurace, lákající na místní speciality, ale také obchůdky a stánky s rychlým občerstvením, kde si můžete dát něco malého k snědku i za levnější peníze.
Makarská, byť je velkým městem, kde je během sezony velký turistický ruch, působí klidným dojmem. Může za to rozsáhlý park, který dýchá příjemnou atmosférou a pohltí veškerý šrumec. Můžete se zde v klidu projít, nebo po ránu vyběhnout za získáním dalších kilometrů do svého tréninkového plánu. Podél přístavu, kde kotví jak soukromé, tak rybářské i výletní lodě se můžete pustit i do lesa, který vás přes mírné stoupání a následné klesání dovede až do sousedního městečka Tučepi. Zde je rovněž o co stát, taková Makarská v menším vydání nabízí opět svou pohostinnost všem, kteří zde zavítají. Čisté oblázkové pláže, linoucí se podél promenády plné restaurací a obchůdků, jsou příjemně chráněny korunami borovic.
přístav a hory
Když se vydáte z centra Makarské na druhou stranu, dostanete se do dalších sousedních vesniček zvaných Krvavica, Promajna. Zde můžete kromě nádherných pláží najít také klidné útočiště a zpátky se vydáte třeba výletním vláčkem, který zde má své stanoviště. Chcete-li pokračovat dále, dojdete, nebo i na kole dojedete až do Baško Polje nebo do Bašky Vody.
parasailimg u moře
Stále se však budete pohybovat po příjemných stezkách a cestičkách, které jsou mimo hlavní silnice. Bezpečně se tak dostanete i o kousek dál a uvidíte zase něco navíc.
Všechny pláže na Makarské i v jejím okolí jsou skvostné a užijí si je jak dospělí, tak i děti. Najdete zde spoustu vodních atrakcí od skákacích hradů, přes půjčovnu vodních skútrů, jízdu na banánu, nebo parasailig. Díky tomu můžete vidět město a pláže z výšky až 600 metrů.