Autem do romantické Francie

Už dlouho si při spatření fotek s lány levandule říkáte, že byste se tam jednou chtěli podívat? Určitě to není nemožné, ba naopak, není to ani nijak složité. Nemusíte listovat v katalozích cestovních kanceláří a vybírat nabídku, která se vám bude líbit. Můžete se prostě rozhodnout, sbalit a vyrazit na cestu vlastním autem.
Pojďme si povědět o této výpravě něco bližšího.
lupa na mapě
Nádherná Provence
Oblast Provence, neboli Provensálsko, jak říkáme u nás, se nachází v jihovýchodní Francii. Malebnost její krajiny, pro kterou jsou typické dlouhé lány levandulových polí, si oblíbili nejen turisté, ale také filmaři nebo známí malíři.
Provence je však také historickým městem, které nabízí velkou řadu architektonických skvostů s bohatou a zajímavou minulostí. Pro milovníky turistiky a zajímavých přírodních úkazů se i zde najde něco lákavého. Dech beroucí výhledy se nám naskytnou po výstupu na Montagne Sainte Victorie, nebo budeme žasnout nad barevností skal v provensálském Coloradu. Za zastávku stojí také stezka bývalým okrovým lomem nedaleko Roussillonu.
Nelze opomenout ani mořské pobřeží a malebné pláže, na kterých je radost odpočívat, jak jinak než se sklenkou výborného francouzského vína.
levandule u kostela
Kudy se vydat
Autem do Provence se můžete vydat buď cestou přes Německo a Švýcarsko, nebo Rakousko a Itálii. Vždy je nutné si zjistit, jaké jsou v daných zemích předpisy, co je potřeba vyřídit a zakoupit při jízdě po dálnici a jaká je maximální povolená rychlost. Současně se v některých zemích mění i podmínky povinné výbavy, nebo třeba denního svícení.
Co zkušenost, to jiný názor, někdo si oblíbil cestu přes Rakouskou dálnici a poté pod úchvatnými italskými horami…Jiný zase skrze celé Německo až rovnou do Francie.
Úroveň evropských silnic je více méně stejná, rozdílné jsou však ceny za dálniční známky, nebo pohonné hmoty. I na toto je potřeba myslet, než se na cestu vydáte. Jo, a nezapomeňte na kvalitní pojištění nejen pro sebe, ale raději i pro svého plechového miláčka. Může se hodit.