Krásné a praktické

Pokud máte balkón, terásku nebo jste majiteli obchůdku s velkými výlohami nebo sezením na chodníku pro zákazníky a nechcete, aby tam v horkých letních dnech několik hodin pražilo slunce, nezbývá než se poohlédnout po něčem, co vám zajistí ochranu, ale zároveň bude také praktickou ozdobou.
markýza s nápisy.jpg
Markýza není jen titul pro šlechtičnu
Markýza je používána k zadržení slunečních paprsků nebo přímo k zastřešení. Jedná se o velice lehkou konstrukci potaženou látkou, především v letních letoviscích hojně využívána u restaurací a kavárniček. Chrání nejen před horkem, ale dokáží posloužit také jako ochrana před deštěm.
Pevné markýzy jdou vhodné do oken, ty výsuvné na terasy a balkóny. U kavárenských zařízení nebo před hotelovými vchody se můžete setkat s typem košovým, které vás upoutají svým zahnutím do oblouku. U rodinných domů jsou budovány markýzy terasové, se kterými se jednoduše manipuluje pomocí otáčením kliky nebo modernějším způsobem za využití elektromotoru.
Moderní markýzy jsou potaženy látkami zabraňujícími proniknutí nebezpečného UV záření, také jsou odolné vůči vodě a nečistotám a jsou stálobarevné, záruka je poskytována až na dobu čtyř let.  Maximální rozměry jsou sedm metrů na čtyři metry, jinak je možné si ji nechat zhotovit přímo na míru podle velikosti terasy či balkonu.
markýza obchodu.png
Balkóny
Na balkóny je vhodné instalovat markýzy typu kazetového, jednoduše se dají narolovat do kazety a v případě potřeby vysunout. Obyčejnější verzí jsou výsuvné markýzy, ty jsou určeny tam, kde je např. střecha.
Vůči povětrnostním vlivům jsou odolné i materiály, ty jsou upraveny tak, aby měly stálou barvu a nehrozilo u nich zplesnivění.
Ceny
Ceny jsou různé podle velikosti a použitých materiálů, mohou se pohybovat v řádech několika tisíců korun, ty nákladnější se mohou vyšplhat až na třicet tisíc korun českých.