Kde najít pomocnou ruku?

V nouzi se může ocitnout každý z nás. A neříkejte, že vás se to netýká, protože v tomto ohledu není nikdo výjimkou. Je toho tolik, co může potkat i zajištěného člověka a co tohoto může i hodně drsně srazit na kolena.
Stačí ztráta zaměstnání nebo snížení platu, stačí úraz či nemoc, ba i chvilková nepozornost, z níž může vzejít kdeco, katastrofu značných rozměrů nevyjímaje.
koloběh peněz
Stačí jedna jediná neuvážená spekulace a jste bez peněz, stačí jednou jedinkrát neuzamčený zámek nebo užívání zámku ‚z roku cvaj‘, aby byl váš byt vybílen zloději, stačí i menší nedbalost při údržbě komína, abyste přišli o střechu nad hlavou. A i kdybyste byli sebepečlivější, povodni, vichřici nebo jinému řádění živlů a následným škodám nezabráníte.
Co počít v takové chvíli?
Něco se sice dá pojistit, ovšem ne vždy tu správnou pojistku máte. A i když ji máte, nedostanete peníze jen tak. Pojišťovny se musí bránit podvodníkům a i samy se snaží v maximální míře ušetřit, takže se může vyřizování vléct i dlouhé měsíce a i pak mohou být vyplacené náhrady nižší, než by bylo třeba. A na něco se pojistky ani nevztahují.
A co vám potom zbývá?
don peněžní měna
Nezbývá nic jiného, než si peníze někde půjčit. Aby se překlenuly ony těžké chvíle. Je to řešení, ovšem pouze v případě, že .
Protože je nasnadě, že i když se potenciálních věřitelů veřejně nabízí dost a dost, ne vždycky můžete s půjčkou od nich počítat. Když se obrátíte na kdejakou banku, můžete si být jisti, že ji nebudou zajímat ani tak vaše potřeby, jako spíše to, kolik vyděláváte, jaké máte jmění, jaké můžete poskytnout záruky či zda jste zaneseni v registru dlužníků. A běda vám, jestli něco z tohoto není takové, jak by si to banka představovala.
Pokud vás pak v bance odmítnou, nezoufejte. Stále je tu totiž ještě možnost využití služeb nějaké nebankovní společnosti, jež se k vám daleko spíše neobrátí zády. Protože takovéto společnosti posuzují žadatele individuálně a snáze vyhoví. Zejména pokud máte nějakou nemovitost, jíž byste se za takovou půjčku mohli zaručit.
U nebankovní společnosti si lze lehce vyřídit dejme tomu nějakou tu férovou hypotéku. Při níž stačí vyplnit on-line formulář, přiložit pár fotografií zmíněné nemovitosti a počkat na kontakt od odpovědného pracovníka, jenž už to s vámi vyřídí.
A pak už se můžete těšit na až sedmdesát procent zástavní hodnoty nemovitosti. Na peníze, jež vám pomohou, než se zase sami postavíte na nohy.