Cestování po Čechách

Cestování má nepopiratelné kouzlo. Každý cestovatel nebo turista bude nejspíš mít svou oblíbenou destinaci. Někoho láká pobyt u moře, jiný dá přednost cestovat po Tahjsku a dalších exotických zemích. Dalšího nadchne návštěva přírodních parků nebo Niagárských vodopádů. Každý si zvolí podle svého naturelu – příroda nebo kulturní a historické památky.
skály a jezero

Jestli chcete na výlet a nevíte kam, zkuste navštívit třeba internetové stránky s tipy na výlety. Určitě vás nějaké místo zaujme. V Čechách jich není málo. Naše krásná země nám poskytne mnoho míst, které za návštěvu určitě stojí.
Máme nespočet hradů a zámků, skanzenů a přírodních úkazů. Záleží jen na vás, jaký druh cestování si vyberete. Jste-li zastánci strašidelné atmosféry, navštivte některý z tajemných hradů. Jedním z takových tajemných hradů je podle různých pověstí hrad Houska. Od starousedlíků se nejspíš dozvíte nějakou zajímavou historku, která se předává z generace na generaci. Jedna z takových pověstí vás bude informovat o tom, že pod hradem je brána do pekla, která umožňuje vstup démonům do našeho světa a občas je prý v okolí cítit zápach síry.
Možná vám při vyslechnutí historek půjde mráz po zádech a při vlastní návštěvě hradu pocítíte mrazení v zádech jako někteří návštěvníci před vámi.
starý hrad
V případě, že chcete navštívit nějaké klidnější a romantičtější místo vydejte se do kraje Oty Pavla, kterou vylíčil ve svých knížkách.Procházky kolem Berounky v okolí Křivoklátska vás určitě nadchnou. Pro romantiky by mohla být velkým zážitkem plavba lodí po Berounce nebo se svezte přívozem, který vás přes řeku převeze k pamětní místnosti Oty Pavla, která byla vybudována na jeho počest. Až si prohlédnete pamětní místnost a budete se chtít občerstvit, nechte se převézt přívozem zpět a nezapomeňte navštívit vyhlášenou restauraci U rozvědčíka, kde se můžete dobře najíst a napít.
O návštěvu těchto míst se nemusí nechat připravit ani cyklisté. Najdou zde upravené cyklostezky.