Plechové reklamní cedule jako součást retro stylu

Retro styl. Mediálně vyzdvihovaný, lidmi žádaný, zkrátka populární až tak, že bychom nic takového před třiceti lety neočekávali. Do módy se vrací doba padesátých až osmdesátých let, dá se tomu vůbec říkat móda? Je to snad vzpomínka na staré časy, na dětství mnohých z nás, které se tam někde snaží ukrýt, aby nás uchlácholilo, že snad svět nemusí být tak odlišný od našich dětských snů a přání, od bezstarostného období nezralých malin?
upozornění na kočky.png

Retro styl je ovšem paradoxně v oblibě především u mladé generace, která tu dobu pamatuje leda tak ze starých fotek a z vyprávění. Mladí chtějí zkrátka zakusit něco jiného, než co jim nabízí soudobý svět. Tomuto trendu se přizpůsobuje i řada firem a své výrobky propagují s nadšením, přitom by si je ještě na konci devadesátých let dozajista nikdo nekoupil.

Návrat k tradicím a osobitý styl

Retrospektiva je jistým druhem návratu k něčemu příjemnému. Může to být únik do reality, nebo její modulování, každopádně jsou dnes lidé vnímavější vůči tradicím a lokálnímu způsobu podnikatelské činnosti. Řada menších soukromých firem, kterým se právě v 90. letech nedařilo, se dnes vyhřívá na výsluní.
plechová cedule vítejte.jpg

V souvislosti s tímto fenomenálním procesem návratu ke starým hodnotám se do popředí zájmu nenápadně nasouvá i výroba a distribuce plechových reklamních cedulí. Lidé jsou skutečně neobyčejně tvořiví a někdy stačí jen málo, aby se objevila věc, po které prahnou tisíce nadšenců. Pamětníci si mohou v této souvislosti připomenout obrovskou vlnu, kterou způsobila Rubikova kostka. Tehdy po ní lidé doslova šíleli a musel ji mít snad každý.

Rubikovou kostku dnes zakoupíte za pár korun v mnoha e-shopech a zájem o ni pochopitelně polevil, ale retro smaltované, tištěné, gravírované a ražené plechové cedule se v popředí zájmu drží již řadu let. Můžete se s nimi setkat v restauracích, v říčních přívozech, na motorkářských mítincích, v nočních podnicích, v hernách, dokonce i v prodejnách nábytku, sportovních a rybářských potřeb, zvláště v odvětví cyklistiky, golfu a tenisu. Cedulkami si neváháme vyzdobit interiér bytu, umístit je na zahradní pergole, na balkóně, nebo na terase. Jsou zkrátka všude, a to nejen mezi sběrateli.