Úspora, která se vyplatí

Díky globalizaci se nám otevírá nejen svět internetu, ale také svět obchodu. Banky lákají na spoustu novinek, o kterých jsme buď nikdy neslyšeli nebo jim nerozumíme. Může to být způsobeno finanční gramotností, která v Česku pokulhává nebo celkovou finanční nevzdělaností.
čtyři dvacky.jpg
Ekonomika je sice stále na vzestupu, ale Česko se neustále potýká s vysokou mírou insolventnosti a zadlužením. Lidé tedy řeší svou finanční situaci krátkodobými půjčkami, které jsou následně nesplatitelné a můžou přijít o veškerý svůj majetek. To není zrovna přívětivá bilance, přitom existuje mnoho snazších a legálních způsobů, jak přijít k penězům.
Úplně nejzákladnější z nich je klasické spoření tedy spořící účet. Procento na spořícím účtu není příliš vysoké, ale dozajista pokryje současnou míru inflace. Tedy, že peníze, které zrovna nevyužíváte vám neklesají na hodnotě. To je dobré plus, ale příliš na tom nezbohatnete.
V rámci spoření dnes spoustu společností nabízí cestu, jak přijít k menšímu přivýdělku. Musíme mít však k dispozici větší obnos peněz, který je pro nás aktuálně nepotřebný. Důležité je mít tyto peníze opravdu navíc. Jedná se o podílové fondy. To se může někomu zdát jako španělská vesnice, ale opak je pravdou. Může se jednat o opravdu snadný způsob, jak přijít k penězům. Naším úkolem je totiž pouze vložit finance do rukou bankéře, který už následně vše zařídí.
prasátko černocha.jpg
Mohlo by nás samozřejmě napadnout, že o všechny své úspory můžeme snadno a rychle přijít. To je sice pravda, ale vše závisí na míře rizika. U podílových listů, které nakupujeme v rámci podílových fondů si vždy volíme strategii. Pokud zvolíme agresivní strategii je míra rizika vysoká, avšak výše zisku přímo úměrná riziku. Na druhé straně s minimálním rizikem je zajištěný vklad, ale zisk na minimální úrovni.
Zlatou střední cestou je možnost záruky časti vkladu, avšak dostatečný podíl na zisku.