S vnějšími žaluziemi si na vás žádné počasí nepřijde

Když se člověk i v parném létě může ve svém vlastním domě účinně schovat před sluncem, tak je to k nezaplacení. Ovšem pozor, to, co pro jedny může být samozřejmostí, může ostatním znít jako rajská hudba, po které touží. Mnoho domů a bytů je totiž rok co rok rozpálených do běla tak, že se v nich nedá pobývat jinak, než v napuštěné vaně plné studené vody anebo se zapojenou klimatizací. Ovšem obě dvě možnosti přece jen něco stojí, a to jak denně napouštět vanu plnou vody, tak mít zapnutou klimatizaci.
venkovní žaluzie.jpg

Mnohem vhodnější proto je, zvolit si takové řešení, které bude efektivní, a mimo jednorázovou investici už vám z něj nebudou plynout další dodatečné náklady navíc. A přesně takovou spolehlivou investicí, po které toužíte, jsou venkovní žaluzie .

žaluzie v jídelně.jpg

Jedná se o investici, které rozhodně nebudete litovat. Každopádně od doby, kdy si je necháte namontovat na okna, už budete moci ve svém domě trávit bez potíží s horkem každé léto.

Je na místě upozornit, čím se takové venkovní žaluzie liší od těch vnitřních, a že se zdaleka nejedná o totéž:

Zatímco vnitřní žaluzie prakticky cloní jen sluneční záření, ovšem s teplem toho příliš mnoho nenadělají, tak venkovní žaluzie, které jsou namontované na vnější straně okna, vně okenního rámu, umí efektivně nejen odclonit sluneční paprsky, ale také jejich žár, který tak zůstane venku ještě před okny a k vám do bytu ho již vnější žaluzie nepustí.
sorry, máme zavřeno.jpg

A podobně to funguje v létě při vytápění, kdy naopak žaluzie nepustí ven teplo z vašich tepelných zdrojů, a tak ve výsledku za vytápění ušetříte.

Nicméně vnější žaluzie umí také účinně tlumit i hluk, umožní vám větrat i za nepříznivého a velice větrného počasí anebo ochrání váš byt či dům před zloději, kteří by chtěli dovnitř vstoupit právě okny.

A nad takovou nabídkou se věru vyplatí zapřemýšlet.