Jak rychle a snadno zhubnout

Hubnutí je velmi složitý proces, vždyť pro studium principů, jak naše tělo metabolizuje a využívá jednotlivé živiny, se otevírají i nové obory na vysokých školách. Doopravdy, v rámci toho, jak naše tělo pracuje, je mnoho procesů, které je potřeba znát, aby vše během hubnutí klapalo tak, jak má. Přes to se názory odborníků v této oblasti různí. Je to kvůli tomu, že žádné tělo není stejné a co platí u jednoho nemusí mít vůbec žádný účinek u druhého. Proto má také jeden odborník výsledky jiné než druhý a vždy závisí také na tom, jak se dané informace podají.

dita na hubnutí

Fakt, na kterém se shodují všichni, je ten, že nově nastolený režim stravy musí být dlouhodobě udržitelný. Moment, kdy si budete před každým létem hubnout „do plavek“, není ani zdravý ani prospěšný. Jeho účinek sice můžete pozorovat zezačátku, kdy je tělo ještě mladé, ale postupem času účinnost klesá. Je to dáno tím, že naše tělo už ví, že přijde doba restrikce a bude se na ni dopředu připravovat. Klesá tak bazální metabolismus a Vy neuvidíte kýžené výsledky, ba naopak, u některých se může objevit nechtěné přibírání.

Před začátkem hubnutí je velmi dobré, pokud znáte své tělo a víte, co je pro něj dobré a co ne. Někteří lidé lépe zpracovávají sacharidy, někteří zase tuky, jiným je po nadbytku bílkovin špatně, jelikož jejich organismus je neumí strávit. Bylo dokonce zjištěno, že existuje určitá skupina lidí, pro které je nejlepší vynechat snídani, tito následně nemají tendence přes den „ztracené“ ranní kalorie nahrazovat přes den. Nutno podotknout, že jde o princip, která opět nemusí sedět každému.

restrikční dieta

Někteří řeší, jak si během hektického dne nachystat nejlépe čerstvé, kaloricky vydatné a dostatečně výživné jídlo. Pro ty je vhodnou volbou nápoj na hubnutí, který je jednoduše připravený ihned ke konzumaci. Navíc chutná skvěle a makro i mikroživiny jsou ve vyváženém poměru.